Wyjście klas teatralnych na spektakl teatru "Albatross" - Szczegóły galerii - VIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej

Wyjście klas teatralnych na spektakl teatru "Albatross"

10 kwietnia uczniowie klas 2B i 3B z edukacją teatralną wybrali się do Państwowego Muzeum na Majdanku, gdzie obejrzeli przedstawienie w wykonaniu teatru "Albatross" ze Szwecji. Sztuka "W cieniu nienawiści rosną kwiaty", wystawiana od 25 lat w całej Europie, w Polsce była grana po raz pierwszy. Trudna tematyka Holokaustu, dodatkowo podkreślona przez przestrzeń byłego obozu koncentracyjnego, została przedstawiona w wyważony i skłaniający do refleksji sposób. Uczniowie byli pod wrażeniem ekspresji aktorskiej a dodatkowym atutem była dla nich możliwość spotkania i rozmowy w języku angielskim z aktorami po spektaklu.