Pedagog/ psycholog - VIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej

• środa 9.30 – 13.00
  • czwartek 9.00 – 13.15
  • piątek 8.15 – 12.30

Pedagog szkolny to osoba, która ma na celu uzupełnianie, pogłębianie i rozszerzanie działalności dydaktyczno – wychowawczej prowadzonej w szkole.

Pedagog szkolny współpracuje z nauczycielami, dyrekcją, rodzicami, instytucjami służącymi pomocą dziecku i rodzinie (Poradnie Psychologiczno – Pedagogiczne, Policja, Ośrodki Pomocy Społecznej, Sądy Rodzinne, Placówki Opiekuńczo – Wychowawcze, Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin, Monar).

Głównym partnerem w pracy pedagoga jest UCZEŃ!

Zadania pedagoga szkolnego to między innymi:

1. Diagnozowanie środowiska uczniowskiego i rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów.
  2. Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
  3. Podejmowanie i wspieranie działań wychowawczych, profilaktycznych i prozdrowotnych.
  4. Wspieranie działań wychowawczych i opiekuńczych nauczycieli.
  5. Działanie na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji.
  6. Doradztwo zawodowe.

Serdecznie zapraszam do kontaktów ze mną, jeśli istnieje taka potrzeba. Mój gabinet: I piętro, pokój 27A. Kontakt: telefon szkolny, poprzez wychowawcę lub innego nauczyciela, poprzez e-dziennik, a obecnie także zdalnie poprzez Microsoft Teams.

—————————————————————————————

Psycholog szkolny

mgr Beata Gałan

Jestem absolwentką psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, podyplomowo Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, posiadam certyfikat terapeuty uzależnień.
W szkole prowadzę zajęcia integracyjne, profilaktyczne, służę indywidualną pomocą terapeutyczną uczniom w przezwyciężaniu trudności, budowaniu mocnych stron, wzmacnianiu potencjału rozwojowego.

(z możliwościami zmiany dostosowanej do potrzeb uczniów)

• poniedziałek 12.00 – 16.00
  • środa 12.00 – 15.00
  • czwartek 8.00 – 12.00
  • piątek 12.00 – 15.00

———————————————————————————————-

Pedagog specjalny

mgr Paulina Szalast

Pracuje z osobami z niepełnosprawnościami, w tym z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Realizuje procesy rewalidacji, prowadzi zajęcia specjalistyczne, wykonuje zadania z zakresu udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Rozpoznaje indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne, możliwości psychofizyczne uczniów w celu określenia ich mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień oraz przyczyn niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu.

Wspomaga też w rozpoznawaniu barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie ucznia w szkole.

• poniedziałek 8.15 – 10.15
  • wtorek 12.00 – 16.45