Profile klas - VIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej

Profile klas

Oferta edukacyjna na 2024/2025

1A psychologiczno - influencerska

• Rozszerzenia: język angielski, biologia lub informatyka
  • Przedmioty uzupełniające: psychologia, techniki influencerskie
  • Drugi język: hiszpański lub niemiecki.

Charakterystyka klasy:

Proponowana oferta zajęć w tej klasie dedykowana jest uczniom, którzy chcą poznać tajniki technik influencerskich, podstawy marketingu i psychologii, oparte o przygotowany autorski program nauczania.
Dzięki nabytym wiadomościom i umiejętnościom nauczysz się pozytywnie kreować swój wizerunek oraz tworzyć odpowiedzialnie kulturę w sieci Internet. Uczniowie biorą udział w warsztatach psychoedukacyjnych, poznają zagadnienia związane z ludzką psychiką i relacjami międzyludzkimi.
Mają także możliwość uczestniczenia w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS  oraz KUL, które objęły klasę swoim patronatem. Uczniowie tej klasy mogą brać udział w zajęciach animacyjnych, projektach, stosować zdobytą wiedzę i umiejętności w praktycznych działaniach.
Klasa atrakcyjna szczególnie dla przyszłych influencerów, studentów psychologii, pedagogiki, socjologii, filologii angielskiej, informatyki lub biologii.

Punktowane przedmioty:

• język polski,
  • matematyka,
  • język angielski,
  • informatyka albo biologia (zgodnie z wyborem ucznia).

1B vlogersko - teatralna

• Rozszerzenia: język polski, język angielski lub geografia
  • Przedmioty uzupełniające: edukacja teatralna, dziennikarstwo i social media
  • Drugi język: hiszpański lub niemiecki.

Charakterystyka klasy:

Dzięki nauce w tej klasie wyszlifujesz swoje dotychczas posiadane talenty, poszerzysz wiedzę na temat kanałów społecznościowych i streamingowych. Uczniowie tej klasy nauczą się jak przygotować i stworzyć profesjonalny content – zdobywać rzesze obserwatorów oraz zarządzać wizerunkiem.
Jest to klasa humanistyczna, wzbogacona o dziennikarstwo i social media oraz edukację teatralną ukierunkowane na pracę warsztatową. Zajęcia specjalizacyjne prowadzi instruktor teatralny. Uczniowie mogą praktycznie sprawdzać zdobytą wiedzę teoretyczną podczas redagowania gazetki szkolnej, brać udział w wycieczkach tematycznych, warsztatach, zwiedzaniu redakcji prasowych i TV. Mają także możliwość uczestniczenia w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez pracowników politologii, stosunków międzynarodowych i dziennikarstwa UMCS, KUL oraz WSPiA, które objęły klasę swoim patronatem.
Tradycyjnie przygotowujemy projekty związane z Wiosną Teatralną. Organizujemy wycieczki przedmiotowe do ośrodków telewizji, radia oraz szkół filmowych, bierzemy udział w przeglądach i festiwalach. Kontakt z innymi dziedzinami sztuki zapewnia szeroka oferta kulturalna szkoły: działania teatralne, próby poetyckie i muzyczne. Klasa atrakcyjna dla przyszłych vlogerów, youtuberów, dziennikarzy, studentów filmoznawstwa, teatrologii, kulturoznawstwa, kierunków humanistycznych i artystycznych.

Punktowane przedmioty:

• język polski,
  • matematyka,
  • język angielski albo geografia (zgodnie z wyborem ucznia),
  • muzyka albo plastyka (punktowana będzie wyższa ocena).