Święto liczby PI - Szczegóły galerii - VIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej

Święto liczby PI

14 marca obchodziliśmy w naszej szkole święto najpopularniejszej i najbardziej znanej liczby niewymiernej, a mianowicie liczby PI. W tym dniu odbył się w każdej klasie quiz ze znajomości różnych faktów dotyczących tej liczby. Wszyscy uczestnicy quizu otrzymali drobny upominek. Ponadto tego dnia został rozstrzygnięty ogłoszony wcześniej konkurs plastyczny na temat " Portret liczby Pi". Wygrała go Antonina z klasy 2d. Tego dnia każdy, kto chciał się wspólnie bawić, mógł rozwiązać krzyżówkę, której hasłem było słowo Ludolfina, czyli inna nazwa liczby Pi. Wpłynęło ponad 120 poprawnych prac i zostało wylosowanych trzech zwycięzców. Chętni uczniowie z klas 1 i 2 wzięli udział w konkursie online ze znajomości liczby Pi. Podsumowanie konkursów i rozdanie drobnych upominków nastąpi 22 marca w czasie Wiosny Teatralnej.