Samorząd Uczniowski - VIII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

W ramach Miesiąca Świadomości Ekologicznej oraz promowania przedsiębiorczości Samorząd Uczniowski VIII LO w Lublinie wraz z p. prof. Massalską rusza z kolejna akcją: charytatywną zbiórką nowej i używanej odzieży pt.: "Daj Przedmiotom Drugie Życie"

Zbiórka trwa od 10.04.2024 r do 10.05.2024 r.

Akcja polega na zebraniu jak największej ilości odzieży, która zostanie wprowadzona ponownie do obiegu.

Zbieramy:

• wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, niemowlęcej
  • buty połączone w pary
  • akcesoria, np. torebki, paski, biżuteria
  • tekstylia domowe, np. koce, pościel, obrusy, firany

Ubrania mogą być nowe lub używane, ale muszą być czyste, nie noszące śladów zużycia czyli bez dziur, bez zmechaceń, bez plam, niezniszczone, nieposiadające znacznych śladów zużycia, nadające się do ponownego użycia. Torebki kompletne, bez zewnętrznych zniszczeń i braków.

Ubrania i akcesoria zbieramy do pudełka przy sali nr.20 na parterze.

Prosimy o przynoszenie ubrań w workach foliowych lub pudełkach podpisanych: imię, nazwisko, klasa

UWAGA !!! Klasa, która przyniesie najwięcej odzieży będzie mogła pójść do kina na wybrany przez siebie film i otrzyma dofinansowanie do biletów od Rady Rodziców.

Celem akcji jest edukacja młodzieży w zakresie gospodarowania odpadami, recyklingu, odnawialnych źródeł energii oraz ochronny przyrody. Kształtowanie postawy życia zgodnie z zasadami ekologii oraz dbania o przyrodę. Promocja wśród młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom.

Cała odzież zostanie przekazana Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Rada SU VIII LO w Lublinie i p .prof. I. Massalska

logo samorzadu uczniowskiego